Świąteczna playlista

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W sklepach już na dobre zagościła atmosfera tych Świąt. Bombki, choinki i imitacje prezentów są na każdej witrynie. Powoli robi się także biało za oknami. W związku z tym, najwyższa pora wprawić się w bożonarodzeniowy nastrój. Mnie najbardziej nastraja muzyka. Dlatego chciałam się z Wami podzielić swoimi ulubionymi utworami o tematyce świąteczno-zimowej.

TABB & Sound’N’Grace – „Someone”

To piosenka z filmu „Listy do M. 2”, czyli komedii osadzonej w realiach przygotowań do Wigilii. W teledysku możecie zobaczyć grającego na trąbce Macieja Zakościelnego. Poza tym utworem chór Sound’N’Grace wylansował inne utwory, które także wykorzystano jako ścieżkę dźwiękową w filmie „Lsty do M. 2”.

De Su – „Kto wie”

Bardzo pozytywny utwór w wykonaniu kobiecego trio De Su. Szkoda, że zespół ten zakończył karierę, gdyż jego piosenki są pełne ciepła, o czym można przekonać się słuchając tego kawałka.

Źródło: rawpixel.com by Pexels

Celine Dion – „Happy Christmas”

Utwór znacznie spokojniejszy i bardziej refleksyjny. Mnie osobiście bardzo podoba się głos artystki i chwyta mnie za serce.

Mariah Cerey – The Star

Piosenka promująca najnowszą animację „Pierwsza gwiazdka”. Jak zwykle delikatna i nastrojowa aranżacja na potrzeby animacji.

Mariah Carey – „All I want for Christmas is You”

Wielki przebój amerykańskiej piosenkarki z 1994 roku. Mimo, że ma on już ponad 20 lat nadal cieszy uszy.

Źródło: Tookapic by Pexels

Arka Nowego – „Świeć gwiazdeczko świeć”

Propozycja dla najmłodszych. Utwór chętnie wykorzystywany w szkolnych przedstawieniach bożonarodzeniowych.

Roan i Przyjaciele – „Ten zimowy czas”

Taka polska odpowiedź na „Last Christmas”. Z pewnością piosenkę zna każdy, ale nie wszyscy mogą kojarzyć ten utwór z wykonawcą.

Źródło: Ma Boîte A Photos by Pexels

Varius Manx- „Hej Ludzie, Idą Święta”

Piękna piosenka z 2011 r. Jej plusem jest szybkie tempo, co powoduje, że może sprawdzić się jako podkład podczas ostatnich przygotowań.

   

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać świąteczne utwory. Artyści tworzą ich bardzo dużo oraz aranżują stare utwory. W związku z tym, jest w czym wybierać. Ja szczególnie polecam Wam muzykę zespołu Sound’N’Grace jest naprawdę pełna optymizmu i już po jednej piosence chce się działać.

  

A jakie są Wasze ulubione utwory świąteczne?

1 thought on “Świąteczna playlista”

  1. Zestawienie ciekawe warto posłuchać, jednak poza Mariah Carey – „All I want for Christmas is You” (1994) są to bardzo “nowoczesne utwory”. Warto pamiętać o klasyce, która na stałe weszła do porządku polskich świąt. Dla mnie to w szczególności: Wham! – Last Christmas (1986) oraz Dean Martin – Let it Snow! (1959)
    bez których to nie ma świąt 😀
    Od siebie polecam także: Boney M. – Mary’s Boy Child / Oh My Lord (1978) – znany pewnie przez wielu, bardzo pogodny utwór.

    Poza tym warto poszukać swoich ulubionych wykonawców, bo wielu nagrało jeden lub kilka świątecznych kawałków 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.