Share Week 2017, czyli blogerzy polecają

Blogosfera rządzi się swoimi prawami. Każdy może tu być kimś, wygłaszać swoje poglądy i oddziaływać na innych. Prawie jak w codziennym, realnym życiu. Z tą jednak różnicą, że zasięg blogów oraz ich możliwości docierania do innych ludzi są znacznie większe niż zwykłego śmiertelnika działającego w przestrzeni miejskiej. Dzięki temu nie wychodząc z domu możemy się uczyć nowych rzeczy, wymieniać opinie lub rozwijać swoje pasje. Blogów  jest tak dużo, że nie sposób przeglądać wszystkie, dlatego warto skoncentrować się na tych najbardziej dla nas istotnych i informować o ich istnieniu innych. Świetną okazją, zwłaszcza w tym drugim aspekcie jest akcja organizowana przez Andrzeja Tucholskiego pod nazwą „Share Week 2017”.

O co w tym wszystkim chodzi?

Zasada jest prosta – blogerzy polecają minimum 3 blogi, które wywierają na nich największy wpływ. Liczy się ważność danej strony w życiu polecającego niekoniecznie zaś liczba odsłon, zasięgi czy popularność autora. Chodzi o to, aby nagłośnić wartościowe treści publikowane w Internecie, tak by mogły dotrzeć do większej liczby czytelników.

Moje typy

Pani Swojego Czasu, czyli Ola Budzyńska – niekwestionowana mistrzyni organizacji. Dzięki niej uświadomiłam sobie, że zrobione jest lepsze od doskonałego oraz dowiedziałam się, że słonia najlepiej jeść po kawałku. Niby oczywiste porady, ale dla osoby o skłonnościach do perfekcjonizmu i brania na siebie zbyt wielu zadań była to nowość. Ola pomogła mi zrozumieć, że nie można mieć wszystkiego. Czas nie jest z gumy, więc nie da się go wykorzystać do zrealizowania wszystkich pomysłów i planów. Życie to pasmo wyborów, zwłaszcza tych, na co przeznaczamy swój cenny czas.

Fabryka Pomysłów ­– kulinarny blog Ani, od którego zaczęła się moja przygoda z gotowaniem. To zbiór prostych, lecz bardzo smacznych przepisów na tradycyjne polskie dania, egzotyczne potrawy Wschodu, fit słodkości i wiele innych. To z tej strony pochodzi wiele moich codziennych i świątecznych dań.

Marta Piszeprzede wszystkim o życiu, choć porusza także tematy związane organizacją, oszczędzaniem czy studiami. Na swoim blogu i fanpege’u na Facebook’u zaraża dobrym humorem, motywuje do działania oraz rozbawia zdjęciami swojego kota – Nitki. Jakby tego było mało, wspólnie z chłopakiem prowadzi firmę, kończy studia, rozwija się, a także przygotowuje programy treningowe na innym blogu. Krótko mówiąc, Marta to chodząca orkiestra, którą cenię za zaangażowanie we wszystko czego się podejmie.

   

Oczywiście wskazane powyżej blogi nie są jedynymi, które systematycznie odwiedzam. Do grona moich ulubieńców mogłabym zaliczyć także Katarzynę Kędzierską z bloga Simplicite, Michała Szafrańskiego, Niebałągankę, czy też Iwonę prowadzącą Archistację. Niemniej jednak nie oddziałują one na mnie tak bardzo, jak wskazana Wielka Trójka.

   

A Wy jakie blogi moglibyście mi polecić?

1 thought on “Share Week 2017, czyli blogerzy polecają”

  1. Większość z wymienionych przez Ciebie blogów znam i odwiedzam, ale o części nie słyszałam – chętnie się z nimi zapoznam. Mogę polecić jeszcze dwa blogi:
    1. Styledigger – blog o slow fashion i slow life. Podoba mi się na nim szczególnie seria wywiadów z przedstawicielkami różnych zawodów o tym, jak wygląda ich praca, np. jak wygląda praca w salonie ślubnym;
    2. Prakreacja – blog o prawie dla kreatywnych, głównie dla freelancerów i osób prowadzących działalność gospodarczą, ale myślę, że nawet osoby zatrudnione na etacie znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie 😉 Autor wyjaśnia różne prawne zagadnienia w bardzo przystępny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.