Podziękowania dla Rodziców

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. Niezależnie od tego, czy zapewniają nam wszystko czego potrzebujemy, czy też są powodem naszych zmartwień, łączy nas z nimi szczególna więź. Na co dzień się tego nie dostrzega, gdyż jest mnóstwo innych, ważniejszych spraw. Tak naprawdę ich obecność doceniamy dopiero wtedy, kiedy przychodzi nam się z nimi rozstać. I nie chodzi mi bynajmniej wyłącznie o śmierć. Często okazją do refleksji na temat stosunków z rodzicami jest przeprowadzka do innego miasta lub założenie własnej rodziny. Warto wówczas podziękować rodzicom za ich trud wychowania. Nawet jeśli nie jesteśmy z nich w 100% zadowoleni, podświadomie i tak ich kochamy, więc dobrze jest to okazać, choć kilka razy w ciągu życia. Dziś chciałabym Wam przedstawić, jak można wyrazić swoje uczucia do rodziców podczas ślubnej ceremonii.

Wspólnie do ołtarza

To co jeszcze do niedawna było obecne wyłącznie w USA, zaczyna dominować także w naszym kraju. Na większości ślubów kościelnych panna młoda jest prowadzona do ołtarza przez swego ojca. To wspaniała okazja, by podziękować Tacie, że zawsze przy nas był i bronił nas przed złymi rzeczami, że nauczył jeździć na rowerze oraz odbierał nas z różnych imprez. Ten moment nie jest zarezerwowany wyłącznie dla szczęśliwych córeczek dumnych tatusiów. Nawet osoby, które do tej pory były na bakier z ojcami mogą spróbować zaangażować ich w tę uroczystość. Może to być świetna okazja, aby się pogodzić i poprawić swoje relacje.

Uroczyste podziękowania podczas wesela

Coraz częściej stałym punktem wesel są uroczyste podziękowania dla rodziców. Szczerze mówiąc, nie wiem skąd wywodzi się taka tradycja, ale uważam, że jest ona niezwykle piękna. To jedna z niewielu okazji, by powiedzieć rodzicom, jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za to, że nas wychowali. To również sposobność, by podziękować im za sfinansowanie wesela albo pomoc w usamodzielnieniu się. Rozwiązanie to sprawdza się głównie w przypadku rodzin pełnych. Osoby, których rodzice się rozwiedli, często pomijają ten punkt w swoich przyjęciach. To samo tyczy się osób, które żywią do rodziców jakąś urazę. Wydaje mi się, że podobnie jak w kwestii wspólnej drogi do ołtarza, nie można tak kategorycznie odcinać się od tego elementu uroczystości. W końcu jacy by ci rodzice nie byli, na pewno nas kochają. Poprzez to, że popełnili wiele błędów, nasz charakter jest silny a my, mimo że mamy do nich uraz, jesteśmy pewni, że poradzimy sobie w każdej sytuacji. Być może to bolesna lekcja, ale z perspektywy jakże cenna. W związku z tym, warto zastanowić się, czy na pewno chcemy zrezygnować z tego elementu weselnego przyjęcia.

Kwiatki, filmy, zdjęcia – jaki prezent dla Rodziców?

Podziękowania poza warstwą werbalną mają najczęściej swój materialny odpowiednik. Dawniej dominowały głównie kosze z kwiatami dla rodziców. Dziś wybór prezentów jest bardziej różnorodny. Kupić możemy zestawy filiżanek, nasze portrety dla rodziców a nawet nagrać film, w którym wyrazimy swoje uczucia. Najważniejsze, aby prezent dostosowany był do osób obdarowywanych. Wart pamiętać także o tym, że oboje rodzice powinni dostać to samo. Głupio by bowiem było, gdyby jedni dostali słodycze a inni figurkę do postawienia.

Źródło: Donald Tong by Pexels

Wspólny taniec

Po podziękowaniach przychodzi pora na wspólny taniec z rodzicami. Wy jesteście w centrum, a pozostali goście tworzą drugie kółko wokół Was. Warto pomyśleć nad oprawą muzyczną tej chwili. Z polskich utworów najpopularniejsze są „Cudownych rodziców mam” oraz „To dzięki Wam”. Pierwszy jest dość sentymentalny, zaś drugi wpisuje się nieco w konwencje disco-polo, dlatego poniżej przedstawiam Wam alternatywy dla tych propozycji.

W Internecie znajdziecie mnóstwo piosenek z cyklu disco-polo, które także możecie wykorzystać, aby podziękować rodzicom. Jeśli nie pasuje Wam klimat polskich utworów możecie także zdecydować się na zagraniczne kawałki.

Dla Mamy, dla Taty

Sytuacje rodzinne potrafią być różne, dlatego jeśli nie możecie podziękować obojgu rodzicom wybierzcie osobne podziękowania dla mam i ojców. To dobre wyjście z sytuacji, gdy któregoś z rodziców nie ma na weselu.

     

Możliwości podziękowania rodzicom jest mnóstwo. Myślę, że każdy, przy odrobinie dobrej woli znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

  

A Wy co myślicie o takim momencie? Jak byście podziękowali swoim rodzicom? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.