Noclegi w Paryżu

Wiele osób boi się obecnie podróżować do Francji. Mające tam miejsce zamachy terrorystyczne zdają się odstraszać turystów. Niemniej jednak w Paryżu zawsze jest mnóstwo ludzi. Czy to przyjezdnych z innych państw UE, czy też Francuzów mieszkających w innych regionach kraju. W związku z tym, jest też bogate zaplecze hotelowe. Na terenie Paryża możemy przenocować w blisko dwóch tysiącach obiektów. To naprawdę sporo. Jednakże podobnie jak w każdym innym mieście, są miejsca lepsze i gorsze do spania. Warto wybierać szczególnie te pierwsze, gdyż zaoszczędzą nam nerwów oraz przykrych doświadczeń w podróży. Tylko jak je rozpoznać? Grunt to dobre przygotowanie do wyjazdu.

Ene, due, rabe, połknął Francuz żabę…

Stereotypowe myślenie do mieszkańcach Francji nie ma nic wspólnego z noclegami poza tym, że pozwala nam skoncentrować się na podziale administracyjnym stolicy Francji. Warto wiedzieć, że Paryż podzielony jest na 20 dzielnic, których numeracja rozpoczyna się od środka i wzrasta spiralnie, tworząc muszę ślimaka. Z punktu widzenia turysty kluczowe znaczenie mają dzielnice 1-8, gdyż znajdują się w nich najsłynniejsze obiekty kulturalne. Z tego też względu noclegi w tych częściach miasta są droższe od tych zlokalizowanych na obrzeżach. Z drugiej strony w tych dzielnicach jest też najwięcej wolnych miejsc, więc bez problemu można znaleźć nocleg nawet na ostatnią chwilę.

XVIII dzielnica, czyli Paryż dla ubogich

Jeśli miałabym się kierować wyłącznie ceną noclegu, to bez wahania wynajęłabym pokój w osiemnastej dzielnicy. To część miasta historycznie uważana za siedlisko artystów, a obecnie wielu jej mieszkańców to przybysze z Afryki Północnej. Butte-Montmartre, bo tak się ta dzielnica oficjalnie nazywa, to także miejsce zakwaterowania studentów, którzy z uwagi na niskie koszty chętnie korzystają z dostępnych tu miejscówek. Z drugiej jednak strony niska cena pociąga za sobą konieczność dłuższych dojazdów do głównych obiektów turystycznych. Ponadto, XVIII dzielnica  pełna jest wąskich uliczek, które mogą się nieprzyjemnie kojarzyć osobom ceniącym sobie bezpieczeństwo. Podobne cenowo noclegi znajdziemy w sąsiedniej dzielnicy XIX, a nieliczne także w paryskich Chinatown, czyli dzielnicy XIII.

Źródło: Niezbędnik Domowy

W przystępnej cenie

Noclegi klasy średniej czyli do max. 100 euro za osobę są dostępne głównie z dzielnicach IX, XI, XIV oraz XV. W tych miejscach często zlokalizowane są także hotele sieciowe. Niemniej jednak większość noclegów w Paryżu to koszt ok. 200 euro za osobę. Z tego względu warto śledzić porównywarki cenowe i promocje na portalach pośredniczących z rezerwowaniu miejsc. Czasami można trafić na prawdziwą gratkę. My w ten sposób znaleźliśmy nocleg w V dzielnicy w bardzo korzystnej cenie.

Blisko metra

Metro we Francji to jeden z najlepszych i najszybszych środków komunikacji. W związku z tym, poszukując noclegu warto kierować się bliskością tego środka komunikacji. Wiadomo, że im bliżej metra tym drożej, ale lokalizacja w promieniu 15 minut piechotą do stacji również może być świetną miejscówką.

Nasz wybór – Hotel Cardinal Rive Gauche

Trzygwiazdkowy obiekt położony w V dzielnicy. Jego plusem jest bliskość stacji metra Censier- Daubenton. Na ten hotel trafiliśmy poprzez porównywarkę Trivago. Za cztery doby hotelowe zapłaciliśmy 1358 zł, co w przeliczeniu na 1 osobę wyniosło 169,75 zł za nocleg. Czy to drogo? Relatywnie, gdyż z góry założyliśmy, że nie chcemy nocować w XVIII dzielnicy z uwagi na planowane późne powroty. Zdecydowaliśmy się na bezpieczeństwo, co przełożyło się na pieniądze. Przyznam szczerze, że nocleg był najdroższym punktem naszego wyjazdu. Niemniej jednak miło wspominam pobyt w tym miejscu. Pokoje były czyste, choć skromne. Mieliśmy do dyspozycji duże podwójne łóżko oraz łazienkę z wanną. W prezencie otrzymaliśmy próbki kosmetyków i nie musieliśmy dopłacać za pościel czy wymianę ręczników. Niestety, zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej hotelu jest on nieczynny od 01.06.2016 do końca 2018 r. z uwagi na prace remontowe. To wskazuje, że potem będzie jeszcze lepszy niż był w czasach, kiedy my byliśmy jego gośćmi.

Źródło: Niezbędnik Domowy

Bez karty kredytowej ani rusz

Warto pamiętać również o tym, że jeśli chcemy zarezerwować nocleg na portalach typu Booking, musimy posiadać kartę kredytową. Możemy to obejść, dzwoniąc do centrum rezerwacji i prosząc o jej dokonanie w naszym imieniu. Wówczas w ciągu 48 godzin musimy uregulować całą płatność za nocleg, wpłacając środki na konto pośrednika. Może się wydawać, że to ryzykowne rozwiązanie, ale my korzystając z portalu eSky, nie mieliśmy żadnych problemów po przybyciu do hotelu. W toku rozmowy z konsultantem można także dopytać o szczegóły transakcji i upewnić się co do jej bezpieczeństwa. Dodatkowo wszelkie potwierdzenia rezerwacji oraz płatności otrzymamy drogą elektroniczną, dlatego nie ma się czego obawiać.

  

Zasadniczo każdy nocleg w Paryżu jest dobry. Śledząc portale internetowe przed planowaną podróżą, każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie około 54% miejsc noclegowych w tym mieście jest zarezerwowanych, co może świadczyć o jego popularności. Podejrzewam, że w te wakacje może być już problem ze znalezieniem lotu i noclegu w korzystnych cenach, ale wyjazd wczesną jesienią jest w zasięgu ręki każdego.

 

To jak, wybieracie się do Paryża?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.