Książka: “Everest Lidera”

Zawsze wydawało mi się, że nie mam predyspozycji do kierowania ludźmi. W pracach zespołowych wolałam trzymać się na uboczu i wykonywać polecenia innych. Wszystko zmieniło się, gdy podjęłam pracę zawodową. Okazało się, że całkiem nieźle radzę sobie z organizowaniem pracy, analitycznym myśleniem oraz nie boję się trudnych sytuacji. Uznanie ze strony współpracowników skłoniło mnie do podjęcia pracy nad sobą i swoimi zdolnościami. W tym niełatwym zadaniu pomocna okazała się książka Anny Sarnackiej-Smith pt. „Everest Lidera. O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie”.

Everest Lidera – Anna Sarnacka-Smith

Źródło: MT Biznes

Rok pierwszego polskiego wydania: 2017 r.

Gatunek: poradnik

Wydawnictwo: MT Biznes

Język oryginału: polski

Liczba stron: 262

Treść

„Everest Lidera” to poradnik dotyczący przywództwa i pracy zespołowej. Autorka w bardzo osobisty sposób zabiera nas na wyprawę, której celem jest poznanie siebie, swojej roli w grupie a docelowo także osiągnięcie pozycji lidera. W pierwszej części spotykamy się ze znanymi liderami, poznajemy ich sposoby na sukces oraz dowiadujemy się, co jest dla nich istotne w pracy. Takie ujęcie praktyczne to tylko wstęp do części teoretycznej, w które krok po korku omówione są poszczególne zagadnienia. Anna Sarnacka –Smith wskazuje, jak obudzić w sobie lidera oraz poczuć siłę pracy zespołowej. Z kolei w ostatniej części publikacji radzi co robić, by być liderem w roli szefa.

Co jest w niej niezwykłego?

Książka choć dotyczy branży biznesowej jest napisana niezwykle przystępnym językiem. Czytając ją miałam wrażenie, że rozmawiam z autorką przy kawie. Jej dużym plusem jest także uniwersalizm. Anna Starnacka-Smith wychodzi bowiem z założenia, że liderem może być każdy z nas niezależnie od tego co robi, ile ma lat, czy jakie stanowisko zajmuje. Jej książka zachęca do stawania się coraz lepszym w tym, co robi się na co dzień. W tym celu na koniec każdego z rozdziałów znajdują się ćwiczenia oraz pytania do przemyślenia, które sprawiają, że książka nie tylko uczy, ale pozwala tę wiedzę od razu zastosować w praktyce.

Dlaczego warto przeczytać?

Chyba każdy z nas marzy o tym, aby być mistrzem w swoim fachu. Ta książka pomaga odkryć jakim typem osobowości jesteśmy oraz jakie zadania w pracy zespołowej są naszą mocną stroną. W ten sposób każdego dnia możemy stawać się coraz lepsi i tym samym piąć się coraz wyżej, aż dotrzemy na nasz Everest. Dzięki niej możemy także zrozumieć perspektywę naszego szef i być może w ten sposób stać się dla niego nieco bardziej wyrozumiałym.

Męskim okiem

Mój Mąż nie czytał tej książki, ale gorąco mu ją polecam. Mam tylko nadzieję, że po jej lekturze nie będzie chciał być liderem w tych samych sprawach, co ja.

Kobiece spojrzenie

Książka urzekła mnie prostotą i bogactwem treści. Dowiedziałam się z niej wiele pozytywnego o sobie. Z reguły poradniki zasypują nas masą informacji o tym, co należy w naszym życiu zmienić. Tymczasem Anna Starnacka-Smith zachęca nas do polubienia siebie i zaprzestania porównywania się z innymi. Jej książka wskazuje na wiele pozytywnych wartości, które są kluczem do sukcesu osobistego oraz przyczyniają się do realizacji zadań przez cały zespół.

  

Dotychczas poradniki nie były moim ulubionym gatunkiem literackim. Niemniej jednak, jeśli spotkam publikację tak dobrą, jak „Everest Lidera” nie zawaham się po nią sięgnąć.

  

A Wy lubicie poradniki? Jaki moglibyście mi polecić?  

 

PS. Na zdjęciu promującym wpis jest autorka książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.