Jesienna ramówka bloga

Początek roku szkolnego do doskonała okazja, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu. Nie bez kozery właśnie w tym czasie stacje telewizyjne zachęcają nas do zasiadania przed telewizorami. Korzystając z tego szczególnego momentu w roku, chciałabym Was przekonać do częstszego odwiedzania bloga. Zapewniam, że nie zabraknie ciekawych tematów i praktycznych porad.

Skąd te zmiany?

Osoby śledzące funpage’a na Facebooku już wiedzą, że zaczęłam pracę. W związku z tym, nieco mniej czasu mogę poświecić na domowe przyjemności, do których zaliczam również prowadzenie bloga. Nie chcąc jednak rezygnować z tego zajęcia, zmuszona jestem poddać go większemu rygorowi i prowadzić pewne nienaruszalne zasady jego funkcjonowania.

Co się zmieni?

Spokojnie, nie przewiduję żadnych poważnych zmian. Wpisy nadal będą ukazywać się dwa razy w tygodniu. Spodziewać się ich możecie w poniedziałkowe i czwartkowe popołudnia. W przeciwieństwie do harmonogramu z wakacji zniknie podział tematyczny na pracę i odpoczynek.

Znane i lubiane 

Chociaż ślub i wesele mam już za sobą, nie zabraknie wpisów poświęconych ich organizacji. W ramach cyklu „Ślub na głowie” przeczytacie o tym jak załatwić kościelne i urzędowe formalności oraz czym kierować się podczas wyboru fotografa i kamerzysty. Nie zabraknie też inspiracji związanych z motywami ślubnymi oraz podziękowaniami dla gości i rodziców.

Z racji tego, że jesień sprzyja tworzeniu zimowych zapasów, w cyklu „Kupuję z głową” dowiecie się, jaka jest różnica między serem a wyrobem seropodobnym, a także uzyskacie odpowiedź na pytanie, dlaczego najchętniej spożywany orzech w Polsce jest fasolą.

Trudy zakupów wynagrodzi Wam solidna porcja kultury. W cyklu „Trochę kultury” podzielę się z Wami swoimi wrażeniami związanymi z literaturą, filmem i operą. Mam nadzieję, że za sprawą The Platform Opera będziemy mogli wspólnie oglądać te niesamowite przedsięwzięcia artystyczne.

Wyprawa do gmachów światowych oper nie będzie jedyną okazją do poznania świata. W cyklu poświęconym podróżom zabiorę Was nad atlantyckie wybrzeże do Essaouiry i Al – Jadidy, a następnie podsunę garść porad związanych z wyjazdami do państw europejskich.

Całość dopełnią wskazówki związane z utrzymaniem porządku w mieszkaniu. W ramach cyklu „Robimy porządki” zajmiemy się organizacją kuchni, łazienki oraz pokoju dziennego. Oprócz tego, podsunę Wam garść praktycznych wskazówek na temat przechowywania i pielęgnacji przedmiotów codziennego użytku.

Gorąca nowość

Już podczas wakacyjnego rozkładu jazdy obiecywałam sobie poszerzenie tematyki bloga. W praktyce zaowocowało to pojawieniem się serii „Robimy porządki”. Tej jesieni chciałabym Was zachęcić nie tylko do sprzątania, ale także do organizacji swojego życia. W cyklu „Zorganizuj się!” zamierzam przedstawić Wam swoje sposoby na ogarnięcie niezliczonej liczby obowiązków. Z tych wpisów dowiecie się, jak łączę pracę na etacie z prowadzeniem domu i bloga.

        

Mam nadzieję, że nie zabraknie Was tej jesieni. Ja jestem pełna pomysłów i już nie mogę doczekać się ich realizacji.

Zaczynamy już w czwartek!

 

8 thoughts on “Jesienna ramówka bloga”

  1. nowa ramówka Twojego bloga zapowiada się solidnie i uporządkowanie, ciekaw jestem czemu najpopularniejszy orzech w Polsce to fasola, będę zaglądał czasem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.