Higieniczna łazienka

Środek tygodnia to wprawdzie nie jest idealny czas na sprzątanie, ale u mnie właśnie dziś przypada dzień czyszczenia łazienki. Zgodnie z zasadą małych kroków, każdego dnia staram się ogarniać jedno pomieszczenie. Dziś padło właśnie na łazienkę. Dlatego na gorąco postanowiłam podzielić się z Wami swoimi sposobami na ogarnięcie tej przestrzeni w domu lub mieszkaniu.

Przejrzyj przedmioty stojące na półkach

Choć daleko mi do kolekcjonowania kosmetyków, także na mojej półce mają miejsce przedmioty, których od dawna nie używam. Czy to z przyzwyczajenia, czy też w nadziei, że może kiedyś zmienię zdanie na ich temat, przekładam je z kąta w kąt. Tak naprawdę pewnie nigdy do nich nie wrócę i ich nie zużyję. Dlatego na początek warto zastanowić się, czy dany kosmetyk jest mi na pewno potrzebny. Zapewniam Was, że część łazienkowego asortymentu znajdzie nowe miejsce, a mianowicie kosz na śmieci. W związku z tym, warto na bieżąco robić przegląd posiadanych produktów. Pomocna jest przy tym akcja blogerek tzw. „projekt denko”, zgodnie z którym nie kupuje się nowego produktu danego rodzaju, póki nie wykorzysta się w całości poprzedniego. Myślę, że to rozsądna zasada, która pozwoli nie tylko ograniczyć ilość kosmetyków na półce, ale też wyrobić w sobie nawyk dokańczania jednych produktów, nim otworzy się nowe opakowanie.

Trzymaj jak najmniej rzeczy w pobliżu umywalki oraz wanny/prysznica

W ten sposób będziesz miała/miał mniej sprzątania w razie wizyty niespodziewanych gości. Mniej szpargałów wokół umywalki i wanny pozwoli także zachować ich większą czystość. Wszystko dlatego, że w ich pobliżu będzie mniej wyciekających płynów. Poza tym, same kosmetyki zyskają na estetyce, gdyż nie będą wiecznie ochlapywane wodą ze słuchawki prysznicowej.

Źródło: ato de by Pexels

Dbaj o ręczniki

Jak dla mnie atrybutem czystej i uporządkowanej łazienki są ręczniki. Nawet, gdy umywalka lub sedes nie świecą czystością, to starannie rozwieszone ręczniki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej zadbane niż jest w rzeczywistości. Dlatego warto dbać, by były one zawsze starannie rozłożone na wieszakach lub ładnie poskładane w szafce.

Przejrzyj się w lustrze

Sprzątając w łazience, warto pamiętać także o lustrze. Niby nic wielkiego, ale zachlapane lub upstrzone tłustymi plamami sprawia wrażenie nieestetycznego. Lustro w takim stanie tylko pogarsza sytuację, gdyż odbiera łazience blask. Wobec tego należy o nim pamiętać podczas cotygodniowych porządków lub w miarę potrzeby częściej.

    

Z uwagi na fakt, że łazienka w wynajmowanym przez nasz mieszkaniu nie jest zbyt duża, jej sprzątanie to tak naprawdę chwila. Oczywiście czyszczenie wanny i sedesu zajmuje chwilę, ale bądźmy szczerz – nie robimy tego codziennie. Poza tym, nie chciałam o tych kwestiach wspominać, gdyż wydają mi się oczywistymi.

   

A jakie elementy podczas sprzątania łazienki są istotne dla Was?

2 thoughts on “Higieniczna łazienka”

  1. Najbardziej zwracam uwagę właśnie na lustro, umywalkę i wannę.
    A jeśli chodzi o ilość kosmetyków pielęgnacyjnych to nie mam ich za wiele i mam tylko takie, których używam. Jest ich zdecydowanie mniej niż tych kolorowych 😉
    Zresztą lubię mieć wszystkie rzeczy w łazience pochowane, więc nic niepotrzebnego nie wala się w okolicach wanny 😉 Ale wypracowanie takiego systemu też mnie kosztowało trochę czasu i samozaparcia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.