DIY: podkładki pod kubki z płyt CD/DVD

Bardzo nie lubię wyrzucać rzeczy. Mam wrażenie, że wszystko może się jeszcze przydać. Najczęściej się mylę, więc przy drugim podejściu pozbywam się niepotrzebnych przedmiotów bez sentymentu, ale zdarza się, że coś jednak uda się powtórnie wykorzystać. Tak było w przypadku płyt CD i DVD.

Chodząc do szkoły zbierałam różne edukacyjne dodatki do gazet, które gdy skończyłam edukację straciły na aktualności. Nie sposób było  je oddać młodszemu pokoleniu, jak również sama nie zamierzałam z nich korzystać. Zalegały więc na mojej półce w oczekiwaniu na jakąś rewolucję. I stało się! Wymyśliłam, jak nadać im drugie życie.

Do wykonania podkładek przygotuj:

Nieużywane lub zniszczone płyty CD/DVD

Okleinę meblową ok. 1 m

Ołówek

Nożyczki

Źródło: Niezbędnik Domowy

Instrukcja wykonania

1. Rozłóż okleinę meblową i ułóż na niej płyty CD/DVD aby rozplanować jej wykorzystanie. Pamiętaj, że każda płyta musi być oklejona z dwóch stron, więc uwzględnij to przy rozmieszczaniu płyt.

2. Odrysuj kształt płyty w ilości potrzebnej do zaklejenia wszystkich płyt, które chcesz wykorzystać na podkładki.

3. Wytnij kółka i naklejaj je na płyty.

Czas wykonania: ok. 1 godz.

Cena: płyty CD/DVD – 0 zł + 1 m okleiny – ok. 5,5 zł

   

Muszę przyznać, że podkładki spisują się znakomicie. Przy tym są eleganckie i zajmują mniej miejsca niż duże tacki na stół. Ich zaletą jest także łatwość czyszczenia. Wystarczy przetrać je zmywakiem, by były ponownie gotowe do użycia.

A Wy, czego używanie pod kubki z herbatą?

2 thoughts on “DIY: podkładki pod kubki z płyt CD/DVD”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.