DIY: Album z kartkami ślubnymi

Nie lubię otaczać się zbędnymi przedmiotami. Chciałabym, aby wokół mnie było tylko to co, praktyczne i funkcjonalne. Niemniej jednak, w naszym życiu pojawiają się także rzeczy o znaczeniu emocjonalnym. Nie warto z nich rezygnować, gdyż przywołują wiele miłych wspomnień. Jednakże często nie są one należycie wyeksponowane, a przez to – nie spełniają swojej funkcji. Ja miałam taki problem z kartkami, które otrzymaliśmy od gości w dniu ślubu. Ciepło, życzliwość i miłe słowa jakie z nich płynęły były dla mnie dość ważne, jednak przechowywanie ich w pudełku po butach powodowało wiele nieporozumień. W związku z tym, postanowiłam zapanować nad tymi przedmiotami i tchnąć w nie lepsze życie. Tak powstał pomysł na album z kartkami ślubnymi.

Przygotuj:

Album z kartami do wklejania

Klej biurowy

Kartki z życzeniami

Suchą ściereczkę

Wilgotną ściereczkę

Kilka kartek papieru lub starą gazetę

Źródło: Niezbędnik Domowy

Instrukcja wykonania

  1. Zaczynamy od uporządkowania kartek. Możemy je wklejać do albumu jak leci, ale lepszym rozwiązaniem jest ich ułożenie. Ja przyjęłam kryterium od kogo jest dana pamiątka. Im bliższa mi osoba, tym kartka jest wklejona wcześniej. Innym wyznacznikiem może być format karki albo podzielenie ich na rodzinę żony, rodzinę męża, znajomych itp.
  2. Na „sucho” dopasowujemy kartki do poszczególnych stron albumu. Czasami nie mieszczą się one idealnie i trzeba zmienić kolejność. Ułożenie ich pomoże Wam się zorientować, czy dana kompozycja ma sens  i czy Wasze kartki w ogóle zmieszczą się w albumie. Ja wklejałam po obu stronach, co doprowadziło do większego wybrzuszenia albumu.
  3. Czas na wklejanie. Najlepiej podłożyć pod kartkę papier lub starą gazetę, by nie pobrudzić stołu. Ja miałam do dyspozycji klej w tubie, więc po posmarowaniu kartek musiałam wycierać palce o wilgotną ściereczkę. Jeśli kartki są umieszczone w kopertach, to do albumu wklejamy kopertę, tak aby jej zawartość można było wyjąć. Dobrym rozwiązaniem jest także wklejenie do środka kartek luźnych karteczek z życzeniami, gdyż inaczej mogą wypaść.
  4. Wklejając kartki do albumu warto docisnąć je przy pomocy suchej ścierki. W ten sposób klej lepiej przylegnie do podłoża.
  5. Wklejamy kolejno wszystkie kartki.
Źródło: Niezbędnik Domowy

Album pod wpływem kartek pęcznieje, ale mimo to, wszystkie życzenia są w jednym miejscu. Fakt, że kartki umieszczone są w albumie sprawia, że możemy pokazać je gościom, jak również sami wrócić do nich w wolnych chwilach.

   

A Wy jak przechowujecie kartki z życzeniami?

4 thoughts on “DIY: Album z kartkami ślubnymi”

  1. Naprawdę super pomysł na wyeksponowanie i zagospodarowanie czegoś co warto zatrzymać i pokazać, ale nie wiadomo jak gdy leży w pudle na dnie szafy. Oby więcej innowacyjnych pomysłów:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.